ChiliPad – dostosuje temperaturę materaca do własnych potrzeb

chilipad 1 1200x.progressive

Przyczyn bezsennych nocy może być wiele, bardzo często w zaśnięciu lub utrzymaniu snu, przeszkadza nam temperatura panująca w naszym łóżku. Jeżeli kładziemy się spać w przewietrzonym pomieszczeniu, możemy czuć chłód, dlatego nakrywamy się dodatkową warstwą kołdry lub koca. Jednak kiedy już zaśniemy, temperatura otoczenia wzrasta i zaczynamy się pocić. A gdy jest nam gorąco – budzimy się, często nie mogąc w krótkim czasie powrócić do świata snu. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu, jakim jest ChiliPad, możemy kontrolować temperaturę naszego materaca, a więc na zawołanie ogrzać lub schłodzić miejsce, w którym śpimy.

Dlaczego sen jest tak ważny – jak jakość snu wpływa na organizm człowieka?

Żaden żywy organizm nie jest w stanie dobrze funkcjonować, jeżeli nie zapewni się mu odpowiedniej ilości snu. Znaczenie snu dla człowieka jest niezwykle istotne, gdyż to w jego trakcie nasze ciało najlepiej się regeneruje.

1844235

Na sen przeznaczamy (lub powinniśmy przeznaczać) ok. 1/3 naszego życia. Warto więc wiedzieć, co dzieje się w nas, kiedy śpimy.

Korzyści płynące ze zdrowego snu, to:

  • redukcja napięcia i stresu;
  • lepsze samopoczucie (w trakcie snu zmniejsza się uczucie apatii i przygnębienia, sen ma bardzo duże znaczenie dla osób walczących z depresją);
  • regeneracja organizmu ( w trakcie snu rany leczą się szybciej, następuje również lepsza regeneracja mięśni);
  • w trakcie snu wytwarzane są największe ilości somatotropiny, mające bardzo duże znaczenie dla zdrowego wzrostu dzieci;
  • odświeżenie funkcji „receptorowych” – w trakcie snu powstają nowe połączenia w centralnym układzie nerwowym;
  • sen :”resetuje” mozg, pozwalając mu na lepszą regenerację i odprężenie.

Zaburzenia snu – jakie są ich konsekwencje?

Zbyt mała ilość snu wpływa niekorzystnie na wiele naszych funkcji życiowych. Zdrowy człowiek powinien spać ok. 7-9 godzin na dobę i już jedna nieprzespana noc niesie ze sobą ryzyko spadku koncentracji, a tym samym – wydajności w pracy. Zobaczmy, co będzie działo się w naszym organizmie, jeżeli regularnie nie będziemy się wysypiać.

Zmniejszenie odporności na infekcje

Problemy ze snem wpływają na pogorszenie funkcjonowania naszego układu immunologicznego. Prowadzi to do zwiększenia podatności na infekcje, a więc do częstszych przeziębień.

Problemy z żołądkiem

Niewiele osób wie o tym, że zła jakość snu oraz niewystarczająca jego ilość prowadzić mogą do poważnych chorób żołądka. Zaburzenia snu sprzyjają rozwojowi choroby wrzodowej, zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia jelit, mogą się także przyczynić do rozwoju choroby Crohna. Warto więc zadbać o dobry sen, jeżeli chcemy uniknąć podobnych problemów.

Brak snu wpływa niekorzystnie na nasz nastrój

Kiedy jesteśmy niewyspani, stajemy się poirytowani i łatwiej wpadamy w złość. Wahania nastrojów nie tylko pogarszają naszą indywidualną wydajność, mogą również prowadzić do popsucia relacji z innymi osobami.

Bóle głowy i migreny

Niewyspany organizm może dawać o sobie znać w postaci uporczywych bólów głowy oraz migren. A te, jak wiemy, wpływają na nasz nastrój i efektywność w życiu zawodowym i prywatnym. Często są tak silne, iż nie możemy normalnie funkcjonować.

Problemy z zapamiętywaniem

Brak snu prowadzi również do trudności w nauce. Niewyspany umysł ma problemy z przyswajaniem i zapamiętywanie nowych informacji, a więc nauka w takim stanie bywa nieefektywna.

Obniżenie libido

Regularnie nieprzespane noce prowadzą bardzo często do spadku pociągu seksualnego. Wiąże się to z zaburzeniami pewnych funkcji naszego organizmu, który jest niezregenerowany i nie może działać na pełnych obrotach.

Problemy z widzeniem

Gdy się nie wyśpimy, możemy zauważyć, że nasz wzrok się zamazuje i nie potrafimy skupić go na czytanym tekście. Jeżeli narazimy nasz organizm na zbyt długi czas bez snu, możemy doświadczyć nie tylko zaburzeń widzenia, ale także halucynacji.


Wzrost wagi

U osób, które za mało śpią, dochodzi do zaburzeń równowagi hormonalnej, a tym samym zwiększa się łaknienie. Szczególnie wzrasta apetyt na słodycze oraz potrawy wysokokaloryczne. Jeżeli ulegniemy pokusie, bardzo szybko możemy zauważyć u siebie dodatkowe kilogramy w postaci tkanki tłuszczowej.

Brak snu zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu

Badania wykazują, że częste niewysypianie się może prowadzić do zaburzeń czynności serca oraz zwiększa ryzyko udaru mózgu.

Zaburzenia snu zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2

Częste niedosypianie wpływa na wrażliwość insulinową naszego organizmu. Badania dowiodły, że zbyt mała ilość snu może prowadzić do powstawania cukrzycy.

Popraw jakość snu z ChiliPad

W wielu przypadkach możemy poprawić jakość swojego snu, stwarzając sobie dobre warunki do zasypiania. Jak wcześniej wspomniałam, często to niewłaściwa temperatura w naszym łóżku sprawia, że nie możemy spać lub wybudzamy się w nocy. Z tym problemem poradzi sobie innowacyjna technologia ChiliPad

ChiliPad – co to jest?

chilipad 1 1200x.progressive

ChiliPad to specjalny materac z opcją kontrolowania temperatury, który zaprojektowany został przez firmę T2 International. Jest to urządzenie, które pozwala zwiększyć temperaturę materaca do 40 stopni Celsjusza lub zmniejszyć ją do 18 stopni Celsjusza. Jest to bardzo ciekawy, nowoczesny gadżet, który nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale również wpłynie na jakość naszego snu, pozwalając dostosować temperaturę otoczenia do naszych indywidualnych wymagań. Zimą, gdy zmarzniemy, możemy w krótkim czasie zapewnić sobie przyjemne ciepło, a latem, gdy wokół panuje upał, a powietrze jest duszne, możemy schłodzić swoje łóżko, ciesząc się niższą temperaturą, która pomoże nam „odetchnąć” od gorąca.

Jak działa ChiliPad?

ChiliPad o urządzenie, które nie tylko pozwoli nam dostosować temperaturę łóżka, ale reguluje ją w całym otoczeniu, dzięki czemu możemy poczuć się tak, jakby w naszym mieszkaniu działała klimatyzacja. Urządzenie funkcjonuje przy pomocy zużycia wody, zamiast powietrza, co sprawia, że pozwala również na jego nawilżenie, co w dużym stopniu wpływa na zdrowy, mocny sen. Produkt sterowany jest pilotem i w zależności od ustawienia strumienia elektronów, woda jest chłodzona lub podgrzewana. Dzięki specjalnemu systemowi miękkich wężyków obieg cieczy w materacu jest równomierny.

Materace ChiliPad dostępne są w różnych rozmiarach, co sprawia, że można je dopasować do wymiarów danego łóżka.

Dlaczego warto postawić na ChiliPad? Opinie

ChiliPad to specjalny materac, który nie tylko zapewni Ci pełną wygodę, ale również wpłynie na jakość snu, pozwalając uregulować temperaturę do spania według indywidualnych wymagań. Dzięki regulacji poziomu ciepła w otoczeniu, możemy liczyć na łatwiejsze zasypianie oraz mocniejszy sen bez nocnych potów lub marznięcia zimą.

woman sitting on bed holding chilipad remote b7bdd679 04e0 4d7d ba21

ChiliPad nie tylko pozwoli nam oszczędzić na ogrzewaniu, ale również schłodzi temperaturę latem w czasie upałów i nawilży powietrze, dzięki czemu również lepiej będzie nam się spało. Jest to nowoczesna technologia, która już zbiera mnóstwo pozytywnych opinii zarówno wśród użytkowników, jak i specjalistów z zakresu leczenia zaburzeń snu. Okazuje się, iż ChiliPad w wielu przypadkach pomaga poradzić sobie z trudnościami z zasypianiem i umożliwia powrót do normalnego rytmu snu, co wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia oraz codzienne funkcjonowanie. Pamiętajmy, że dobry sen zwiększa nasza wydajność, pozwala na pełną regenerację całego organizmu i zmniejsza napięcie. Stanowi prostą drogę do utrzymania pełnego zdrowia oraz urody.

Chcąc poprawić jakość naszego snu – postawmy na dobry materac z kontrolą temperatury ChiliPad. Przekonajmy się sami, ile zależy od otoczenia, w którym śpimy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top